Originály x padělky

Vzhledem k tomu, že se v České republice bohužel stále často objevují padělky žiletek (zejména řada Gillette Fusion a Mach3), rozhodli jsme se věnovat této problematice a v krátkém článku upozornit na rozdíly mezi originálními žiletkami a jejich nefunkčními napodobeninami. A také na to, jak poznat dobrého prodejce originálních holicích produktů.

NA oholse.cz NABÍZÍME POUZE ORIGINÁLNÍ PRODUKTY!

 

Jak poznat originální žiletky od jejich napodobenin?

1. Sériové číslo na vnitřní straně žiletky - týká se hlavně Fusion, Fusion Power, Fusion ProGlide, Fusion ProGlide Power, Mach3, ale třeba i Venus Embrace

Každá originální hlavice má na své vnitřní straně (po odklopení) vyražené sériové číslo, u padělků tato čísla chybí.

Sériové číslo na žiletce Fusion Power

 

2. Seřazení dolíčků na břitech - týká se téměř všech žiletek

Originální žiletky mají "dolíčky" na jednotlivých břitech a tyto dolíčky jsou vertikálně seřazeny pod sebou. Naproti tomu neoriginální žiletky mají tyto dolíčky na břitech chaoticky rozmístěny. Kromě toho je i tvar samotných dolíčků odlišný.

Rozdíl mezi břity originálních žiletek a jejich padělků - Gillette Fusion

 

3. Zvlhčovací proužek - řada Mach3

Zvlhčovací proužek u originálních žiletek řady Mach3 opravdu zvlhčuje. Padělky mají vizuálně také zvlhčovací proužek, ten však neplní svou funkci - na dotek je tvrdší a nezvlhčuje.

 

4. Zvlhčovací proužek - všechny žiletky

Originální žiletky disponující zvlhčovacím proužkem mají zvlhčovací proužek skutečně funkční. Tedy takový, který vydrží po celou dobu užívání. Padělky mají zvlhčovací proužky jen "na oko", již po několika dnech se začínají drolit, odpadávat a od začátku neplní svou funkci.


Zvlhčovací proužek padělků po několika dnech

 

5. Kvalita břitů - všechny žiletky

Pozorné oko zpozoruje rozdíly mezi břity holících hlavic. Originály mají břity rovnoměrně umístěné a se stejnými mezery mezi nimi. Povrch originálních břitů na rozdíl od padělků nerezne (od roku 1962 se používá nerezavějící ocel místo běžné uhlíkové), není špinavý. Originální břity jsou ostré a nedráždí kůži a tyto vlastnosti si uchovávají po celou dobu své životnosti. Padělky jsou po několika dnech tupé, tahají za vousy, dráždí pleť a v horším případě, způsobují kožní problémy.

 

Jak poznat prodejce neoriginálních žiletek?

  1. Obvykle se jedná o prodejce, kteří mají pouze omezený sortiment zboží - většinou nabízejí jen žiletky (Fusion, Fusion Power, Mach3, Mach3 Turbo ...) a obvykle nemají v nabídce žádný holicí strojek.
  2. Cena je podezřele nízká - podezřele nízká cena obvykle znamená, že není něco v pořádku
  3. Jejich nabídka žiletek je krátkodobá (inzeráty v internetových bazarech, na aukcích apod.) - snaží se jen rychle prodat, to co levně nakoupili a pak rychle zmizí ...
  4. Porušují práva spotřebitelů, neumožňují vrácení zboží, nevyřizují reklamace, chybí identifikace prodejce apod.
  5. Vyvarujte se proto nákupu žiletek na tržištích, internetových aukcích, bazarech apod.
  6. Pamatujte, že radost z ušetření při koupi může být zkalena zklamáním z mnohonásobně kratší životnosti žiletek a nemožnosti žiletky vrátit.
  7. Důležité jsou reference. Zeptejte se na zkušenosti Vašich známých a přátel, najděte si reference na internetu. Hodnocení oholse.cz naleznete například zde: http://obchody.heureka.cz/oholse-cz/recenze/ nebo zde:  http://www.zbozi.cz/obchod/137835 či na našem Facebooku https://www.facebook.com/oholse.cz

 

Jednoduchá rada na závěr? Nakupujte holicí potřeby na oholse.cz, nakupujte kvalitu za rozumnou cenu. Jsme tu pro Vás stabilně již od roku 2010 a tísice spokojených a dokonale oholených zákazníků je dobrým důkazem spolehlivosti obchodu oholse.cz